English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Biesge takıları, binlerce yılın içinden süzülüp gelen teknik incelikleri, detaylarda saklanan derinliği ve onlarca kültürün izini süren tasarımlarının zenginliğiyle güzelliğin ötesine geçiyor. Tüm dünyada kadınlar için takı, bedenle bütünleşen bir aksesuar, kişiliği ifade etmeye yarayan bir obje, kimi zaman güzelliğe güzellik katan bir unsur, kimi zaman da günün trend rüzgarlarıyla savrulan bir moda, ama her zaman vazgeçilmez bir tutku olmuştur..

Doğal Taşlar

     Evrende varolan herşeyin birbiri üzerinde birşekilde etkisi olduğu bilinmektedir. Doğal taşların insanlar üzerindeki şifalı ve faydalı etkileri üzerine yüzyıllardır bir çok çalışma yapılmış. İnsanlar üzerindeki psikolojik etkileri artık kabullenilmiş durumda. Şifa getirdiğine dair çalışmalar halen devam etmektedir. 
   Değerli taşları tanıyan pek çok kişi onları kullanarak bizzat bu faydaları kendileri yaşıyor ve değerli taşların etkilerini biliyor. Denediğinizde bunu siz de apaçık görecek ve yepyeni bir dünyaya adım atacaksınız. Değerli taşlara verilen bu "değerli" ünvanının, sadece maddi anlamda olmadığını farkedeceksiniz ve değerli taşlar hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olacak.
   Bende %100 el yapımı olarak tasarladığım takılarda doğal taşlar kullanılıyorum. Sizlere de kullandığım doğal taşların psikolojik etkileri hakkında bilgiler sunmak istedim.

KAPLAN GÖZÜ (Tiger's Eye):

Güç ve cesaret taşı olan kaplangözü; dayanıklılığınızı artırır ve engellere rağmen ilerleme isteği verir. İnsanların iyi taraflarını görmenizi sağlayarak hayat yolunda mutlulukla ilerlemenizi sağlar. Duygulara hitap eden bir taşdır. İlişkide bulunduğunuz insanla aranızda telepatik bir bağ kurmanızı sağlayabilir. Duygusal bakımdan dengeleyicidir ve inatçılığı azaltır. Kişinin olayları daha net algılayabilmesini sağlar.

 ONİKS (Onyx) :

Kaygı azaltıcı kontrol ve denge unsuru bir taş olan oniks nazara karşıda kullanılır. Kadın-erkek ilişkilerini dengeler. Sakinleştirir. Enerji verir. Kişiyi bağımlılıktan kurtarır. Konsantrasyonu sağlamaya yardımcıdır. Oniks taşı duyulan kaygıların giderilmesinde etkilidir. Gelecek kaygısını yok eder. Stresi engeller.AMETİST (Amethyst) :
 
Adaletin ve cesaretin simgesi olan ametist taşı enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir. Uykusuzluk için etkilidir. Bedeni dinç tutar.
 

SİTRİN (Citrine) :

Sitrin taşı kendine güveni güçlendirir ve insanın kendine zarar verici düşüncelerini yok eder. Aşırı kıskançlığı ortadan kaldırır, negatif enerjiyi alır, cesaret verir, bedene canlılık verir. Bağımlılığı azaltır. Başarı getirici olduğuna inanılan bir taştır.
Sitrin taşını taşıyan kişiye neşe ve mutluluk duyguları verir.


MERCAN (Coral) :

Kişide cazibeyi arttırır. Kişinin ruhsal anlayışını güçlendirir. Zor işlerin akışını kolaylaştırır. Atılacak adımlarda bilinçli ve kararlı olmayı, olumsuz yargılamalara karşı güçlü olmayı sağlar. Çoğaltıcı etkisi vardır, bereket simgesidir. Konsantrasyon eksikliğini giderir.  


TURKUAZ (Turquoise) :

Kendisini taşıyan kişilerin iyileştirici güçlerini artırır ve bilgeliklerini artırmalarına yardımcı olur. Cinsel cazibeyi ve kadınlık özelliklerini artırır. Nazara karşı etkilidir. Talih, şans taşı olarakta bilinir. Kaygıyı teskin eder. Turkuaz koruyucudur, enerjiyi, huzuru, bütünlüğü arttırır ve kişisel ifadeyi kolaylaştırır. Negatif enerjiyi absorbe eder. Yaratıcılığı geliştirdiğine ve acıya karşı dayanıklılığı arttırdığına inanılır.

AYTAŞI (Moonstone) :
Aytaşı kişinin duygusal gerilimden kurtulmasına ve duygularını kabullenmesine yardımcı olur. Aşırı tepki verdiğiniz ve endişeli olduğunuz durumlarda aytaşı sizi dengeler ve diğer insanların hislerine karşı duyarlı olmanızı sağlar. İnsanlarla aranızdaki şefkat ve sempati duygularını karşılıklı olarak artırır ve kendisini taşıyan kişiye sempati kazandırır. Duygusal dengeyi sağlar ve egoya karşı iyi gelir.